КУЛЬТУРА ЯК ОСНОВА РОЗВИТКУ ОСОБИСТОСТІ ТА ЖИТТЯ

Ключові слова: культура, фундамент, складне ціле, культурне життя, гармонійне культурне життя, матеріальні та нематеріальні виміри, дисбаланс та дисгармонія, стійкий розвиток, мистецтво, гуманітарні науки, освіта, духовність, рівновага та гармонія, особистості, життя, культурна особистість, реальний, ідеальний, культурна епоха

Анотація

Враховуючи всі проблеми, які існують у світі сьогодні, – від пандемії
COVID-19, расового насильства та забобонів до екологічної кризи та колосальних розбіжностей у доходах і багатстві – люди в усьому світі піддаються серйозним викликам і багато думають про розвиток особистості і життя. Коли Едвард Барнетт Тайлер визначив культуру як «складне ціле», було очевидно, що всі люди живуть «культурним життям» як цілим, що складається з багатьох частин. Метью Арнольд пішов далі у цьому плані, стверджуючи, що мета життя полягає у створенні «гармонійного культурного життя» шляхом розвитку всіх наших здібностей та можливостей. Йоган Гейзинга пішов ще далі, коли заявив, що метою життя є створення балансу та гармонії між матеріальними та нематеріальними вимірами життя, а отже, всіма різноманітними видами діяльності та подіями у світі та в житті. Зважаючи на сильні дисбаланси та дисгармонії, які існують у цій галузі в даний час внаслідок надання значно вищого пріоритету колишньому виміру порівняно з іншим, зрозуміло, що цю проблему можна вирішити і усунути лише шляхом надання набагато більшого пріоритету розвитку нематеріальної діяльності, такої як мистецтво, гуманітарні науки, освіта та духовність . Це не тільки ключ до вирішення багатьох найскладніших та небезпечних для життя проблем через зміну напрямків дій у світі та в житті в майбутньому, але й рішення для розвитку особистості та життя як збалансованих і гармонійних цілих. Це призведе до того, що в світі стане набагато більше турботи, співчуття, жалю, співпраці, ощадливості і творчості, що дозволить нам набагато краще справлятися з проблемами, з якими ми зіткнемося в майбутньому, створювати більш сумісний стиль і образ життя, домагатися сталого розвитку і ставати культурними особистостями в реалістичному і ідеалістичному сенсі цього слова.

Біографія автора

Д. Пол Шафер , директор проєкту «Світова культура»

Д. Пол Шафермагістр мистецтв в галузі економіки, викладач, консультант, заступник директора Ради провінції Онтаріо з питань мистецтва; координатор Кооперативної програми по міжнародному розвитку (1984‒1990 рр.), координатор Сумісної програми управління в галузі мистецтв (1984‒1988 рр.); доцент, Університет Торонто, запрошений доцент Йоркського університету, директор проєкту «Світова культура». Офіційний вебсайт проєкту: http://www3.sympatico.ca/dpaulschafer/index.html; автор багатьох книг і статей з питань культури і мистецтва в цілому і канадської культури і творчості зокрема, в тому числі «Культура – маяк майбутнього», «Революція або Ренесанс: перехід від економічної епохи до культурної епохи», «Епоха культури», «Аспекти канадської культурної політики, «культури і політики в Канаді: на шляху до культури для всіх канадців», «Нова система політики: уряд, управління і прийняття політичних рішень в XXI столітті». «Чи буде це століття століттям Канади?» і «ІСТИННО ПІВНІЧНЕ: як канадська творчість змінила світ» (м. Маркхем, Канада). Е-mail: dpaulschafer@sympatico.ca

Посилання

1. Arnold, M. (1968). Culture and Anarchy, pp. 6-70. Cambridge: Cambridge University Press (italics Arnold’s, insert mine) (eng).
2. Benedict, R. (2006). Patterns of Culture, p. 46 .Forward by Margaret Mead. New York: Mariner Books (eng).
3. Feibleman, J. (1968). The Theory of Human Culture, p. 5. New York, Humanities Press (eng).
4. Mead, M. (1977). Letters from the Field: 1925-1975, p. 16. New York, Harper and Row (eng).
5. Schafer, D. Paul (2019). The Cultural Personality. Oakville: Rock’s Mills Press (eng).
6. Tylor, E. B. (1958). The Origins of Culture, p.1. New York: Harper and Rowe (italics and gender insert mine) (eng).
7. Weintraub, K. J. (1969). Visions of Culture: Voltaire, Guizot, Burckhardt, Lamprecht, Huizinga, Ortega y Gasset, pp. 216, 219, 220, 216, op. cit. (insert mine). Chicago: University of Chicago Press (eng).
8. World Commission on Culture and Development (1995). Our Creative Diversity, Report of the World Commission on Culture and Development, Chapter 1, pp. 24-51. Paris: UNESCO (eng).
Опубліковано
2020-06-29